Home » Které bylinky je vhodné vysadit vedle jahodníku?

Které bylinky je vhodné vysadit vedle jahodníku?

Pokud jste vášnivými zahrádkáři a chcete do své zahrady přidat bylinky, pak jste na správném místě.

V tomto článku vám poradíme, jaké bylinky vysadit vedle jahodníku.

Poskytneme vám také několik praktických tipů, jak o ně pečovat a udržet rostliny jahodníku v dobrém stavu. Čtěte tedy dále a dozvíte se více o nejlepších bylinkách, které lze vysadit k jahodníkům!

Výhody výsadby bylinek vedle jahodníků

Rostliny jahodníku jsou skvělým způsobem, jak vypěstovat chutné ovoce. Výsadba bylinek vedle jahodníků však může přinést mnoho dalších výhod.

Pomáhají držet škůdce na uzdě a mohou dokonce jahodníky chránit před některými chorobami.

Kromě toho bylinky dodají chuť pokrmům připravovaným z jahod, takže jsou vynikajícím doplňkem vaší zahrady. Navíc je lze snadno sklízet a používat k dodání jedinečné chuti pokrmům.

Seznam bylinek, které lze vysadit vedle jahodníku

Existuje několik druhů bylinek, které lze vysadit vedle jahodníků. Nejčastěji se používají levandule, rozmarýn, šalvěj, tymián a petržel.

Přečtěte si také  Geniální trik, jak vyčistit špinavou a zanesenou troubu: bude zase zářivě čistá

Vysadit můžete také bylinky, jako je bazalka, koriandr a kopr. Jedlé květiny, jako jsou petúnie, nasturcie a měsíčky, jsou také výbornou volbou pro výsadbu vedle jahodníků.

Některé bylinky mají příjemnou vůni a mohou pomoci udržet škůdce na uzdě. Bylinky také pomáhají šetřit půdní vlhkost a zlepšují růst jahodníků. Bylinky jsou také velmi nenáročné na péči a nepotřebují mnoho místa k pěstování.

Jak vysadit bylinky vedle jahodníku?

Výsadba bylinek vedle jahodníků je poměrně snadná a zvládne ji i domácí zahrádkář. Prvním krokem je výběr vhodného místa pro bylinky, které by měly být umístěny na slunném, dobře odvodněném místě.

Nejlepší je také zvolit místo, které není příliš blízko jahodníku, aby si nekonkurovaly o potravu a vodu.

Po výběru místa je třeba vysadit semena nebo rostliny do správné hloubky.

Semena by měla být zasypána zeminou z květináčů nebo jemným pískem, zatímco sazenice lze zasadit přímo do půdy. Poté půdu důkladně zalijte a udržujte ji vlhkou, dokud rostliny nezačnou klíčit.

Přečtěte si také  Test osobnosti: Jaký je váš skutečný životní cíl? Vyberte si jeden z obrázků a zjistěte to!

Nakonec je důležité bylinky pravidelně hnojit, aby byl zajištěn jejich optimální růst.

Doporučují se organická hnojiva, která pomáhají udržovat půdu vlhkou a vytvářejí pro rostliny bohatou úrodnou strukturu. Do půdy můžete také přidat kompost, který ji obohatí a poskytne rostoucím rostlinám potřebnou výživu.

Zde je seznam bylinek, které lze vysadit vedle jahodníku:

  • Petržel
  • Pažitka
  • Bazalka

Údržba a péče o bylinky vedle jahodníku

Bylinky jsou velmi citlivé na povětrnostní podmínky. Pro jejich úspěšné pěstování je důležitá pravidelná údržba a péče.

Bylinky potřebují dostatek vody, ale ne příliš mnoho. Nezbytná je kyprá, dobře propustná půda, aby se v ní nehromadila voda.

Kromě toho je třeba je kvůli jejich nízké odolnosti vůči povětrnostním vlivům chránit před letními vedry a zimními mrazy. Proto je důležité rostliny v případě mrazů nebo horkého počasí přikrýt.

Přečtěte si také  IQ test: Dokážete přesunout jedinou sirku, abyste opravili tuto rovnici? Pouze 5 % lidí to zvládne za méně než 20 sekund. Dokážete to?

Pro správný růst bylinek je důležitý také řez. Jednou ročně, na jaře, je vhodné rostliny silně prořezat, aby se odstranily odumřelé nebo nemocné větve a aby se podpořilo kvetení a tvorba plodů.

A konečně, jednou měsíčně je nutné provést dodatečnou zálivku, aby byla udržena odpovídající úroveň vlhkosti.

Zajímavé je použití aromatických bylinek k provonění a ochraně jahodníků. Nejvhodnějšími bylinkami jsou pažitka, tymián, rozmarýn a máta.

Jejich výběr závisí na klimatu a půdě, proto je důležité znát vlastnosti jednotlivých bylinek. Pokud tyto rady uvedete do praxe, budete mít zahradu plnou voňavých a chráněných jahod!


 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.