Home » Kuřecí supremes s houbovou omáčkou, pár ingrediencí pro chutné jídlo

Kuřecí supremes s houbovou omáčkou, pár ingrediencí pro chutné jídlo

Jste na správném místě! Zde je vynikající a velmi jednoduchý recept: kuřecí supremes s houbovou omáčkou. Je to jídlo, které připravíte za méně než 30 minut. Tak co, jste připraveni vařit?

Ingredience pro 4 osoby

4 kuřecí prsa (400 g)
200 g žampionů
1 cibule
25 cl čerstvé smetany
1 lžíce olivového oleje
sůl a pepř podle chuti

Fáze přípravy

1. Předehřejte troubu na 180 °C.
2. Očistěte houby a nakrájejte je na proužky. Nakrájejte cibuli.
3. Na pánvi rozehřejte olivový olej a osmažte cibuli do průsvitna. Přidejte houby a za občasného míchání vařte 5 minut.
4. Kuřecí prsa vložte do misky v troubě a pečte 20 minut.
5. Jakmile jsou kuřecí prsa upečená, přidejte do misky crème fraîche a cibuli s houbami a promíchejte. Pečte dalších 10 minut.
6. Podle chuti osolte a opepřete a podávejte horké s brambory nebo bílou rýží.

Přečtěte si také  Test osobnosti: Zjistěte, zda věříte v pravou lásku na základě toho, co vidíte jako první

Původ receptu na kuřecí supremes v houbové omáčce

Kuřecí supremes v houbové omáčce je velmi oblíbený recept, jehož historie sahá několik století do minulosti. Předpokládá se, že byl vynalezen v roce 1800 a podával se v domácnostech tehdejší buržoazie. Poskytli jsme vám původní recept, který obsahoval kuřecí supremes, crème fraîche, čerstvé houby a cibuli. Tyto ingredience se vařily dohromady a vytvořily krémovou a chutnou omáčku. Recept zůstal velmi oblíbený dodnes a existuje mnoho jeho variant. Je ideální pro elegantní večeři a snadno se připravuje.

 

Obsah

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.