Home » Máte 10 sekund na to, abyste dokázali, že jste skutečný génius! Dokážete to?

Máte 10 sekund na to, abyste dokázali, že jste skutečný génius! Dokážete to?

Především si nezapomeňte vyhradit několik minut na odpočinek, abyste se zbavili stresu a únavy.

Proto jsme přišli s tímto malým IQ testem, který vám umožní zabít dvě mouchy jednou ranou: nejenže se pobavíte, ale také zjistíte, zda jste génius, nebo ne. Připravte si stopky, je čas začít.

Jaký je dnešní test?

Ukážeme vám obrázek několika různobarevných geometrických tvarů. Ve skutečnosti budou na tomto obrázku trojúhelníky, čtverce, kruhy a šestiúhelníky.

Dalším důležitým detailem je, že některé z těchto geometrických tvarů obsahují další geometrické tvary. Na tomto obrázku však jeden tvar chybí a vy jste si jistě uvědomili, že je na vás, abyste zjistili, o jaký geometrický tvar se jedná.

Musíte také najít jeho barvu a další útvar, který bude umístěn uvnitř tohoto geometrického tvaru. Máte čtyři možnosti: A, B, C nebo D.

Přečtěte si také  IQ test: Jaký je přesný počet trojúhelníků, které vidíte na tomto obrázku?

Další obtíž spočívá v tom, že na nalezení odpovědi máte pouze 10 sekund a vypadáte jako génius. Pokud vám to bude trvat déle, bude vás bolet hlava. Hodně štěstí!

© Finefish

 

Jaká pozitiva může přinést test IQ?

Za prvé, IQ testy jsou ideální pro ty, kteří jsou příliš zaneprázdněni, než aby se bavili nebo odpočívali. Koneckonců, takovou hádanku si můžete zkusit vyřešit kdekoli a kdykoli a nezabere vám to víc než pár minut.

Za druhé, úspěch v tomto typu hlavolamu podtrhne vaše intelektuální schopnosti a výkonnost. Zde například platí, že pokud uspějete v časovém limitu, budete považováni za génia.

V neposlední řadě IQ testy také stimulují váš mozek a dlouhodobě zlepšují vaše schopnosti.

Deset vteřin vypršelo, je čas odpovědět!

Správnou odpovědí byla možnost C! Zvládli jste to správně za 10 sekund? Pokud ano, pak vám gratulujeme, jste určitě génius.

Přečtěte si také  Pozorovací test: Otestujte si své pozorovací schopnosti pomocí tohoto vizuálního testu!

Ti z vás, kteří ne, nezoufejte, zbavíme vás bolesti hlavy vysvětlením odpovědi.

Jak jste možná uhodli, za tímto obrázkem se skrývá odůvodnění. Abyste našli logiku, museli jste se podívat na jednotlivé geometrické útvary v pořadí, takže jste si měli všimnout, že nejprve byl čtverec a po něm další čtverec obsahující šestiúhelník.

Velmi důležitým detailem je, že dotyčný šestiúhelník má stejnou barvu jako první čtverec. Pak byste pochopili pořadí geometrických útvarů: jeden útvar, pak útvar s figurou uvnitř a po něm opět další jednoduchý útvar.

Při pozorném pohledu na každý útvar byste mohli určit, že útvar uvnitř je stejný jako útvar, který následuje za ním. Také byste si uvědomili, že barva tvaru uvnitř je stejná jako u tvaru, který mu předchází. Pro lepší pochopení vám přinášíme řešení na obrázcích.

Přečtěte si také  IQ test: Otestujte své intelektuální schopnosti a zjistěte výšku stolu za 40 sekund!
© Finefish

Nezapomeňte tento IQ test sdílet na svých sociálních sítích, aby z něj mohli mít prospěch i vaši přátelé a rodina.

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.