Home » Matematická hádanka: Dokažte, že jste matematický génius. Odpovězte správně na následující kvíz.

Matematická hádanka: Dokažte, že jste matematický génius. Odpovězte správně na následující kvíz.

Dnešní IQ test je matematická hádanka. Podaří se vám ji vyřešit v rekordním čase? Podařilo se to jen géniům. Jste jedním z nich?

IQ test: „Které matematické znaménko byste měli použít, abyste dostali 24 se čtyřmi číslicemi?

Tento IQ test je velmi zajímavý a podnětný. Abyste uspěli, musíte mít nejprve dobré základy v numerických výpočtech a pak být nezdolní. Musíte mít také trpělivost a na nic nespěchat, abyste zůstali soustředění. Jak všichni víme, při matematice je důležité soustředění. Jste připraveni? Podívejte se na fotografii níže. Za po sobě jdoucími čísly 7 3 7 3 následuje znaménko = a pak číslo 24. Na obrázku je vidět, jak se čísla mění. Vaším úkolem je zjistit, která znaménka (+, -, x, /), závorky nebo hranaté závorky je třeba umístit a vložit mezi tato čísla, abyste získali výsledek rovný 24.

Přečtěte si také  Jak odstranit plísně a roztoče z knih?
© finefish

Nyní jste na řadě vy!

IQ test: správná odpověď

Dobrá práce všem, kteří se odvážili přijmout tuto výzvu. Už samotný pokus o vyřešení této matematické hádanky povzbudil vaši mysl. Pro ty, kteří neuspěli, to bylo dokonalé cvičení, jak posunout své hranice. Nyní je čas odhalit řešení tohoto matematického testu.

Řešení

Zde je návod, jak vyřešit dnešní kvíz: Prvním krokem je umístit dělítko mezi prostřední číslice 3 a 7. Poté je třeba vyřešit kvíz. Poté umístěte znaménko + před poslední trojku. Tuto rovnici dejte do závorky před umístění znaménka násobení za první 7. Pak dostanete: (3/7+3)x7 = 24. (3/7 + 21/7) x7 =24 => (24/7) x 7 =24 => 24=24

© finefish

Odpověděli jste správně? Pokud ano, patříte k menšině géniů, kteří tuto vpravdě obtížnou hádanku vyřešili. Pokud se vám to nepodařilo, nezoufejte. Pokračujte v tréninku s našimi mozkovými testy a výzvami, které rozvíjejí vaše kognitivní schopnosti a posilují váš mozek. Cvičení na procvičení mozku najdete na našich webových stránkách, takže se nezapomeňte pravidelně vracet! Chcete vyzvat své přátele a rodinu? Sdílejte tuto stránku se svými přáteli a rodinou: pojďme se podívat, co mají v rukávu!

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.