Home » Matematická hádanka: Jakou hodnotu mají jednotlivé prvky na obrázku? Vyzkoušejte si svou koncentraci a logické schopnosti!

Matematická hádanka: Jakou hodnotu mají jednotlivé prvky na obrázku? Vyzkoušejte si svou koncentraci a logické schopnosti!

Umíte dobře počítat? Dnes vyzkoušíme vaši rychlost myšlení, počítání a logické schopnosti v matematické hádance. Tento IQ test je poměrně snadný na vyřešení, pokud nejste zvyklí stimulovat svůj mozek! Je čas ověřit si, zda se můžete spolehnout na své analytické schopnosti a soustředění.

Vizuální test: „Najděte hodnotu každého ze čtyř tvarů.

Jednou ze zábavných a fascinujících věcí na této matematické logické úloze je, že odpovědi jsou nečekané. Skutečně se mohou zdát jednoduché, ale určitě vás překvapí, jak řešení dopadne.

Co vám můžeme poradit, než začnete, je soustředit se a pečlivě pozorovat, abyste nepadli do pasti. Jste připraveni?

Pak je tu pro vás test IQ. Na následujícím obrázku máte 4 rovnice formulované ze čtyř různých prvků: emoji, kornout zmrzliny, hvězda a melounový trojúhelník.

Vaším úkolem bude najít hodnotu těchto čtyř prvků v rekordním čase. K tomu si musíte zapamatovat několik matematických pravidel. Dokážete to? Dokažte to!

Přečtěte si také  IQ test: Najdete psa s chybějícím ocasem? Pokud projdete, buďte velmi pečliví.
© Finefish

 

IQ test: správné odpovědi

Myslíte si, že znáte správné odpovědi? Pak jste byli dobrým pozorovatelem a chytří. Pojďme si nejprve ověřit, zda jsou vaše odpovědi správné, v řešení níže.

Řešení

Zde jsou hodnoty, které jste měli najít:

  • Emoji = 0,
  • kornout zmrzliny = 8,
  • hvězda = 6,
  • melounový trojúhelník = 7.

Abyste se k nim dostali, museli jste nejprve použít poslední rovnici.

Emoji + 3 = 3 znamená, že hodnota emoji je 0.

Tento výsledek použijete v první rovnici, abyste získali hodnotu kornoutu zmrzliny: 0 + 8 = 8.

Ve druhé rovnici nyní můžete určit hodnotu hvězdy tak, že: kornout zmrzliny – 2 = hvězda, tedy: 8 – 2 = 6 a nakonec pomocí třetí rovnice máte 6 + 1 = 7, což je hodnota melounového trojúhelníku.

© Finefish

 

Pokud jste v tomto testu IQ neuspěli, nevěděli jste, kde začít. Museli jste mít dobré pozorovací a analytické schopnosti a postřehnout, že řešení této hádanky začíná poslední rovnicí.

Přečtěte si také  Matematická hádanka: Pokuste se vyrovnat tuto rovnici za méně než 50 sekund. Musíte přesunout 2 zápalky

Nebojte se, své matematické schopnosti můžete znovu vyzkoušet v dalších IQ testech, které jsou k dispozici na našich stránkách.

Pokud jste odpovědi nezvolili správně, znamená to, že vám chybělo soustředění a analýza. Zdá se, že svůj mozek dostatečně nestimulujete. Naštěstí je k dispozici více našich IQ testů, které vám pomohou zůstat aktivní!

 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.