Home » Matematická hádanka: Pokuste se vyrovnat tuto rovnici za méně než 50 sekund. Musíte přesunout 2 zápalky

Matematická hádanka: Pokuste se vyrovnat tuto rovnici za méně než 50 sekund. Musíte přesunout 2 zápalky

Trénujete rádi svůj mozek? V tomto článku najdete matematickou úlohu, která splní vaše očekávání. Procvičte si mozek a zároveň zábavnou formou využijte matematiku při řešení tohoto cvičení, které vytvořili odborníci na hlavolamy.

Připravte se na to, že si v této soutěži vyzkoušíte základy matematiky a logiky. Myslíte si, že se můžete dostat na vrchol? Je na vás, abyste to dokázali!

IQ test: „Dokážete vyrovnat rovnici?“

Dnešní matematický úkol je efektivní hádankou, která prověří vaši inteligenci. Při trávení času si můžete ověřit, zda máte dobré kognitivní schopnosti. Následující úkol je vhodný pro každého, kdo má analytické myšlení a dobré základy matematiky.

Musíte se však co nejvíce soustředit, abyste se ve svých úvahách nedopustili chyb. Při řešení tohoto IQ testu budete muset být také vynalézaví a kreativní.

Na následujícím obrázku vidíte rovnici sestavenou ze sirek: 84+1=12. Tato rovnice je chybná.

Přečtěte si také  Matematická hádanka: Změřte své IQ pohybem jedné zápalky!
© Finefish

Vaším úkolem je opravit ji přesunutím pouze 2 zápalek. Buďte opatrní, máte 50 sekund a ani o vteřinu více.

IQ test: správná odpověď

Časový limit vypršel. Podařilo se vám tuto falešnou rovnici vyrovnat? Pokud ano, gratulujeme vám! Kromě toho, že jste chytrý člověk, jste také kreativní a vynalézavý! Tuto rovnici se podařilo vyřešit jen málokomu.

Pokud jste to vzdali nebo pokud uplynulo 50 sekund, než jste našli řešení, nenechte se odradit. Řešení této matematické úlohy vám prozradíme níže.

Chcete-li zjistit řešení, klikněte na tlačítko „Další“ níže.

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.