Home » Matematická výzva: Dokažte, že jste génius, a vyřešte tuto mimořádně obtížnou matematickou hádanku.

Matematická výzva: Dokažte, že jste génius, a vyřešte tuto mimořádně obtížnou matematickou hádanku.

Tento náročný matematický problém, který se nyní šíří internetem, byl původně testem pro středoškoláky. Je to rovnice složená ze stromů a ptáka, která má být výzvou pro vaši mysl. K vyřešení hádanky musíte na základě zadaných hodnot zjistit hodnotu ptáka. Bonusem je, že není časově omezena. Potřebujete jen základní znalosti matematiky a máte hotovo.

Matematická hádanka, která otestuje vaše IQ

Jedná se o problém nebo hru, jejíž řešení vyžaduje použití matematiky. Matematická hádanka může obsahovat čísla, rovnice, tvary nebo jiné matematické pojmy. Mohou to být křížovky, sudoku, logické úlohy a mnoho dalších. K nalezení řešení je zapotřebí komplexní uvažování a kreativní myšlení.

Prezentace testu IQ: obrázek výpočtu, který je třeba vyřešit

© Finefish

Na obrázku je zobrazena matematická hádanka, kterou je třeba vyřešit. Prohlédněte si vše: obrázek, symboly, každý řádek. Je to rovnice s červenými stromy, zelenými stromy a ptáky.

Přečtěte si také  IQ test: Pokud jste dobří v matematice, vyřešte tuto rovnici!

Hodnotu ptáka musíte zjistit na základě logiky. Tento hlavolam je ideální pro testování vašich logických a matematických schopností.

Odpověď na hádanku o stromech a ptácích

Tento hlavolam je jednodušší, než vypadá, a přesto je skvělým způsobem, jak otestovat svou inteligenci a logiku. Velká gratulace všem, kteří dokázali najít řešení, aniž by se nejprve podívali na odpověď.

Chcete-li najít odpověď, musíte nejprve zjistit hodnotu každého prvku v hádance.

  • Vezmeme-li první rovnici, je součet dvou červených stromů roven 12. Když vydělíte 12 dvěma, získáte číslo 6. Takže 1 červený strom se rovná 6.
  • Druhá rovnice ukazuje rovnici, která vypadá takto: 1 červený strom vynásobený 1 zeleným stromem plus 1 zelený strom je 14. Jinými slovy: (6 x 2) + 2 = 14. Tedy 1 zelený strom se rovná 2.
  • Poslední z nich navrhuje následující rovnici: 1 červený strom vynásobený zeleným stromem odečtený od ptáka vynásobeného červeným stromem se rovná jednomu červenému stromu. Nahrazením jednotlivých výkresů jejich příslušnými hodnotami získáme (6 × 2) – (1 × 6) = 12 – 6 = 6.
  • Takže nakonec je hodnota ptáka 1
Přečtěte si také  Horoskop pro 29. dubna 2023: Štíři budou plní vitality a energie!

 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.