Home » Matematický úkol: Najděte výsledek poslední operace za méně než 60 sekund

Matematický úkol: Najděte výsledek poslední operace za méně než 60 sekund

Z této matematické úlohy se sovami se vám zatočí hlava. A když už jsme u toho, věděli jste, že sovy dokážou otočit hlavou téměř o 360 stupňů?

Díky zvláštní stavbě kostí mohou otočit hlavu o 135° oběma směry.

V dnešním testu budete muset udržet hlavu na ramenou, abyste prošli. Je to snadný matematický úkol, ale skutečnou výzvou je dokončit ho za 60 sekund.

Jak vyřešit tento matematický test?

Test, který vám dnes předkládáme, je matematická hádanka. Je přístupný širokému publiku. Budete však muset znát základní matematické pojmy.

Tato zábavná výzva vám umožní otestovat a zdokonalit vaše matematické dovednosti, ale také zlepšit rychlost vašich výpočtů. Na její splnění máte pouze 60 sekund. Jste tedy připraveni přijmout tuto výzvu spolu s námi?

Jak najdete odpověď na závěrečnou operaci?

V zásadě vám bude trvat jen několik sekund, než tento test pochopíte, a několik sekund, než ho vyřešíte. Pokud jste dobří v mentální aritmetice, bude to pro vás hračka. Pokud ne, vezměte si tužku a papír.

Přečtěte si také  Matematický úkol: Vyrovnejte rovnici přesunutím pouze jedné zápalky za méně než 20 sekund!
© Finefish

 

Řešení je velmi jednoduché. Musíte zjistit hodnotu každé sovy. Jak jste si všimli, jsou zde tři sovy různých barev: zelená, růžová a modrá.

Každá sova má svou vlastní hodnotu a zjistit, kterému číslu odpovídá, můžete podle již vyřešeného výpočtu. Tím, že se pokusíte najít hodnotu pro každou operaci, snadno zjistíte konečný výsledek.

Zveme vás, abyste klikli na „Další“ níže a objevili řešení na další stránce.

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.