Home » Na vyřešení této matematické hádanky máte 25 sekund a dokažte, že jste logicky uvažující člověk!

Na vyřešení této matematické hádanky máte 25 sekund a dokažte, že jste logicky uvažující člověk!

Dnes vás vyzveme, abyste si vyzkoušeli své myšlenkové schopnosti a složili tuto hádanku za 25 sekund.

Tento druh hádanek je skvělý pro stimulaci mozku a posílení sebevědomí. Proto se pohodlně usaďte, soustřeďte se a začněte, jakmile se budete cítit připraveni.

Co tento matematický hlavolam obsahuje?

Zde je vaším cílem najít dvě skrytá čísla. Na obrázku, který vám ukážeme, bude ve skutečnosti malá pyramida složená z kruhů. V každém kruhu bude jedno číslo.

© Finefish

 

Uvidíte však, že dva z kruhů na základně pyramidy je třeba doplnit. K tomu budete muset využít své analytické a intelektuální schopnosti, abyste pochopili, jak použít poskytnuté údaje, a najít matematické techniky, které je třeba použít.

Aby bylo cvičení náročnější a abyste dokázali, že máte logické myšlení, budete podléhat časovému limitu. Na vše budete mít pouze 25 sekund. Hodně štěstí!

Přečtěte si také  Dokažte, že jste génius, a vyřešte tuto hádanku za 5 sekund!

Jaký má smysl snažit se vyřešit matematickou hádanku?

Na internetu velmi oblíbené hádanky a výzvy jsou pro váš mozek dobré, protože ho udržují aktivní a zdravý. Matematická hádanka pro vás může být skutečnou výzvou k přemýšlení, a tedy k využití vašich intelektuálních schopností.

Pomáhá také rozvíjet vaše schopnosti řešit problémy. Tento typ hádanek vás tedy naučí být vytrvalejší. Dalším důležitým bodem je, že výzvy tohoto typu jsou vynikající pro zlepšení vašich analytických schopností a pro snížení možných problémů se soustředěním.

Pětadvacet vteřin uplynulo. Podařilo se vám najít odpověď?

Chybějící čísla byla 6 a 0! Gratulujeme všem, kterým se podařilo najít správné odpovědi. Děkujeme také všem, kteří si našli čas a zúčastnili se.

Nyní všem, kterým se hádanku vyřešit nepodařilo, vysvětlíme, co mají dělat. Na začátek bylo důležité se soustředit, abyste úkol splnili.

Přečtěte si také  Objevte 4 nejtišší znamení!

Kromě toho jste se museli spolehnout na poskytnuté údaje, protože za nimi stojí řešení a logika.

K získání čísel v každém řádku totiž stačilo vynásobit předchozí řádek číslem 8, tedy: 9 x 8 = 72, 72 x 8 = 576 a nakonec 576 x 8 = 4608. Abyste si to lépe představili, zde je řešení v obrázcích.

© Finefish

 

Doufáme, že se vám tato matematická hádanka líbila, a zveme vás k jejímu sdílení na sociálních sítích.

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.