Home » Objevte naše tipy pro snadné domácí čištění mixéru!

Objevte naše tipy pro snadné domácí čištění mixéru!

Máte mixér a je čas ho vyčistit? Nebojte se, nepotřebujete k tomu mnoho produktů ani speciální nástroje. Vyčistit mixér doma je skutečně velmi snadné, pokud se budete řídit několika jednoduchými radami.

V tomto článku se s vámi podělíme o několik jednoduchých tipů, jak doma bez námahy vyčistit mixér.

Příprava mixéru před čištěním

Před čištěním je nutné mixér připravit. Prvním krokem je sejmutí veškerého příslušenství a nástavců.

Víka, mísu a nože lze mýt v horké vodě s mýdlem, ale neměly by se vkládat do myčky nádobí.

Po vyjmutí všech částí odpojte spotřebič od sítě a vyprázdněte obsah mísy. Poté zkontrolujte, zda jsou všechny části čisté a bez zbytků jídla.

Výběr správných čisticích prostředků

Výběr správných čisticích prostředků pro údržbu mixéru je zásadní. Nevhodné čisticí prostředky mohou mixér poškodit, což může vést k dalším výdajům na jeho výměnu. Nejlepší je zvolit přírodní a jemné produkty, jako je mýdlo na nádobí, zubní pasta nebo jedlá soda.

Přečtěte si také  Vizuální test: najděte 7 rozdílů v designu tohoto superhrdiny

Tyto produkty jsou pro mixér bezpečné a dokáží dobře odstranit skvrny a zbytky. Můžete také použít čisticí prostředek určený speciálně pro mixéry, který je k dostání ve většině obchodů s potravinami a na internetu. Tyto výrobky jsou navíc obvykle cenově dostupné.

Provádějte údržbu mixéru

Chcete-li provést servis mixéru, musíte nejprve vyjmout kryt a nůž. Ujistěte se, že je vyjmuta mísa, víko a další příslušenství. Poté můžete všechny části vyčistit teplou vodou a jemným mýdlem. K odstranění těžko přístupných zbytků může být užitečný kartáč na nádobí nebo houbička. Po vyčištění jednotlivé části opláchněte a osušte.

Poté můžete přejít k vnitřku bloku motoru. Vyčistěte jej vlhkým hadříkem a poté jej osušte suchým hadříkem. Můžete použít trochu jedlého oleje, abyste jej dobře promazali. Je důležité to udělat, aby mixér správně fungoval a příliš rychle se neopotřebovával.

Přečtěte si také  Matematická hádanka: otestujte své IQ přesunutím pouze 1 zápalky!

Poté musíte znovu sestavit jednotlivé části mixéru, počínaje krytem a nožem. Ujistěte se, že jsou všechny díly bezpečné a že žádný z nich není poškozený. Po dokončení tohoto kroku můžete :

  • Zkontrolovat, zda je vše správně sestaveno.
  • Naplňte mísu do tří čtvrtin vodou.
  • Zapněte mixér asi na minutu.
  • Vypláchněte vnitřní nádobu a znovu naplňte nádobu vodou a znovu spusťte mixér.

Dokončení čištění a opětovné sestavení mixéru

Jakmile dokončíte čištění částí mixéru, je čas je znovu sestavit. Před sestavením se ujistěte, že jsou všechny díly suché.

Zbavte se čisticích prostředků a opláchněte povrch, kde se mixér nacházel, čistou vodou.

Poté dejte do hlavní hřídele několik kapek oleje, abyste promazali nože a motor. Po opětovném sestavení všech částí stačí mixér zapojit do elektrické zásuvky a zkontrolovat, zda všechna tlačítka správně fungují.

Nakonec mixér a jeho příslušenství uložte na určené místo. Čištění mixéru je dokončeno!

Přečtěte si také  Logická výzva: Otestujte si své IQ a najděte kód za méně než 15 sekund!

Čištění mixérů může být náročný úkol. Budete-li však postupovat podle těchto tipů, budete moci vyčistit mixér s větší lehkostí a rychlostí. Můžete si tak rychleji vychutnat své oblíbené nápoje a dezerty!


 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.