Home » Odplevelení zahrady: 4 přírodní a ekologická řešení

Odplevelení zahrady: 4 přírodní a ekologická řešení

Sníte o svěží zahradě bez plevele? Pokud chcete udržovat zdravý a ekologický exteriér, pak je tento článek určen právě vám!

Představíme vám 4 přírodní a ekologická řešení pro odplevelení zahrady. Nechte si poradit s našimi tipy, jak šetrně udržovat vaši zeleň!

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par M (@nazapadakove)

Použití půdních krytin

Rostlinný pokryv je jednoduchý a účinný způsob obohacování půdy. Mohou být tvořeny různými druhy, například hořčicí, bílým jetelem nebo žitem.

Optimalizují kvalitu půdy tím, že poskytují stín a organickou hmotu.
Půdní pokryvy jsou také velmi užitečné při regulaci plevelů, zejména tím, že dusí semena, která se snaží vyklíčit. Jsou také velmi užitečné pro udržování stálé vlhkosti a poskytují úkryt drobnému hmyzu, který je užitečný v ekologickém zemědělství.

Pravidelné kosení a okopávání

Pravidelné sečení a okopávání je důležité, aby se zabránilo převládnutí plevelů a aby se tráva udržela zdravá.
Sečení také omezuje šíření semen plevelů a zabraňuje rozvoji bujných travních rostlin. Kromě toho okopávání a provzdušňování půdy umožňuje přístup vzduchu a vláhy ke kořenům rostlin, aby se mohly správně vyvíjet.

Přečtěte si také  Test osobnosti: Které oko máte nejraději? Zjistěte, zda jste individualista, nebo kolektivista!

Okopáváním se také odstraňují plevele, které rostou mezi rostlinami. Proto je důležité pravidelně sekat a okopávat, abychom udrželi zdraví našich travnatých ploch.

Použití kopřivového hnoje

Kopřivový hnůj je vynikající přírodní alternativou pro boj s hmyzími škůdci a chorobami rostlin. Jedná se o velmi účinný přípravek, který by měl být před aplikací zředěn vodou.

Je však třeba s ním zacházet opatrně, protože při nedodržení správného dávkování může poškodit rostlinná pletiva.
Před použitím kopřivového hnojiva je nutné se seznámit s pěstovanými rostlinami, protože některé jsou na tento přípravek citlivější než jiné.

Je proto důležité zajistit, aby bylo dávkování dostatečně naředěné. Doporučuje se smíchat hnojůvku s 10 litry vody na jeden litr hnojůvky.

Pro dosažení dobrého výsledku je vhodné aplikaci kopřivové kaše opakovat. Výhod je celá řada:

  • poskytuje dlouhodobou ochranu
  • neznečišťuje životní prostředí
  • působí preventivně proti parazitům
  • neškodí domácím zvířatům.
Přečtěte si také  Vydejte se na vesmírnou cestu: Objevte svůj šťastný den v týdnu od 13. do 19. listopadu 2023!

Kopřivový hnůj je proto přirozeným a ekonomickým řešením, které lze začlenit do hospodaření s plodinami.

Využití domácích zvířat

Domácí zvířata mohou být pro ekologické zahradničení cenným přínosem. Slepice a kachny jsou velmi užitečné při likvidaci slimáků a dalších škůdců.

Koně, osli a ovce pomáhají udržovat zahradu pletím a hnojením půdy. A konečně psi chrání zahradu před potenciálními škůdci.

Je však důležité se o zvířata starat a zajistit jim volný pohyb po zahradě.

Volbou přírodních a ekologických řešení pro pletí zahrady získáte výhody ekologických zahradnických technik, které lze snadno zavést do praxe a které jsou pro vaši zahradu přínosné.

Můžete si proto bez obav osvojit tyto 4 tipy pro údržbu zeleně.


 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.