Home » Otestujte své analytické schopnosti a vyřešte tuto hádanku za méně než 25 sekund!

Otestujte své analytické schopnosti a vyřešte tuto hádanku za méně než 25 sekund!

Všichni si myslíme, že dokážeme vyřešit i ty nejsložitější problémy. Platí to i pro vás? Pak přijďte a přijměte tuto výzvu. Vyzkoušejte si své schopnosti a postavte se této hádance.

Tento zábavný IQ test spočívá v hledání způsobu, jak přesunout 3 zápalky tak, aby vytvořily 4 trojúhelníky.

Pozor, musíte to zvládnout za méně než 25 sekund. Objevte návod v následujícím odstavci.

© Finefish

 

Jak tuto hádanku vyřešíte?

Nejprve se podívejte, co máte před sebou. Jsou zde 3 trojúhelníky, z nichž každý je tvořen 3 zápalkami. Musíte si potrápit hlavu a najít logický způsob, jak vytvořit 4 trojúhelníky přesunutím pouze 3 z nich.

Abyste v takovém úkolu uspěli, musíte se hluboce soustředit. Nenechte se rozptylovat, protože to vám může zabránit představit si všechny možné kombinace.

Jaké jsou výhody hádanek?

IQ testy nejsou jen o tom, abyste se dobře bavili. Slouží také ke stimulaci mozku. Nabízejí příležitost změřit vaši inteligenci tím, že vás přimějí pochopit, jak jste schopni problém vyřešit.

Přečtěte si také  Jaká jsou 4 nejoptimističtější a nejpozitivnější znamení zvěrokruhu?

Testují se schopnosti uvažování a myšlení. Prostřednictvím těchto hádanek zjistíte, zda jste připraveni čelit konkrétním situacím.

Udržují vás v aktivitě a rychlosti. Tyto hry kultivují trpělivost a učí nás, že problém může mít několik řešení.

Zde je návod, jak přesunout 3 zápalky tak, aby vytvořily 4 trojúhelníky

Uplynulo 25 sekund, jaká je vaše odpověď? Mnoha hráčům se to nepodařilo. Je pravda, že není snadné vytvořit 4 trojúhelníky, když jsou k dispozici pouze tři.

Ve skutečnosti však bylo řešením vzít tři zápalky tvořící třetí trojúhelník. Vrcholy prvních dvou jste museli spojit jednou zápalkou, základny pak druhou.

Nakonec jste museli třetí umístit na úhlopříčku vzniklého lichoběžníku. Tím získáte 4 trojúhelníky.

© Finefish

 

Odhadnout tuto logiku není snadné. Ještě méně snadné je to, když máte k dispozici pouze 25 sekund. Pokud se vám ji tedy nepodařilo vyřešit, nezoufejte.

Přečtěte si také  Vizuální test: V tomto testu musíte být pečliví a najít třešeň za méně než 30 sekund.

Můžete se procvičit s tisíci intelektuálních testů na internetu. Uvidíte, že příště už budete schopni vyřešit vše během chvilky. Pokud se vám to však podaří, gratulujeme!

Neváhejte se o tento hlavolam podělit na sociálních sítích. Budete si moci procvičit a ještě více se přiblížit svým přátelům.

 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.