Home » Pavlova s marakujou: málo ingrediencí pro tento lahodný jarní recept!

Pavlova s marakujou: málo ingrediencí pro tento lahodný jarní recept!

Skládá se z měkkého a vzdušného pusinkového základu potřeného šlehačkou a posypaného ovocem. V tomto receptu ji připravíme na způsob klasické pavlovy, ale s přídavkem mučenky, která jí dodá exotický a sladký nádech. Lahodně ochucená a krásně prezentovaná bude senzací na vašem stole. Postupujte podle receptu a pochutnejte si!

Ingredience pro 4 osoby

– 4 bílky, 120 g
– 120 g moučkového cukru
– kůra z jednoho citronu
– 1 lžička bílého octa
– 120 g moučkového cukru
– 1/2 lžičky soli
– 1 lžíce kukuřičného škrobu
– 2 mučenky
– 250 ml dobře vychlazené plnotučné smetany

Fáze přípravy

1. Předehřejte troubu na 150 °C (značka plynu 5).
2. V míse smíchejte citronovou kůru s moučkovým cukrem. Odstavte stranou.
3. Ušlehejte bílky se špetkou soli a bílým octem. Když začnou pěnit, opatrně přidejte moučkový cukr a pokračujte ve šlehání, dokud bílky nevytvoří tuhé, lesklé špičky.
4. Jemně vmíchejte kukuřičný škrob a polovinu vyhrazené směsi citronu a moučkového cukru. Jemně promíchejte dřevěnou stěrkou, dokud se dobře nevstřebají.
5. Směs rozetřeme na plech vyložený pečicím papírem a vytvarujeme do kulatého tvaru.
6. Vložte do trouby asi na 45 minut nebo dokud není pavlova zlatohnědá, poté ji nechte zcela vychladnout.
7. V samostatné míse ušlehejte 250 ml vychlazené smetany, dokud nebude tuhá a hustá. Vmíchejte zbývající citronovou směs a rezervovaný moučkový cukr a vytvořte lehce oslazený krém s citronovou příchutí.
8. Krémem přelijte vychladlou pavlovu a před podáváním ji ozdobte marakujou.

Přečtěte si také  Objevte recept na kastilská vejce - k přípravě lahodného pokrmu stačí jen pár ingrediencí!

Původ receptu na mučenkovou pavlovu

Pavlova z mučenky je recept, který vznikl před několika desítkami let. Její původní recept vymyslel rakouský kuchař, ale zpopularizovali ji Australané a Novozélanďané.

Tento recept na pusinky se podává s marakujou a šlehačkou. Pusinky a maracuja vytvářejí velmi chutnou sladkokyselou kombinaci. Pavlova se stala klasikou svátečních jídel a rodinných setkání.

Je jedním z nejoblíbenějších dezertů v Austrálii a na Novém Zélandu a nyní je populární po celém světě. Profesionální i amatérští kuchaři se nechávají inspirovat původními recepty a vytvářejí své vlastní verze mučenkové pavlovy.

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.