Home » Připravte si vynikající tarte tatin, rychlý a snadný recept!

Připravte si vynikající tarte tatin, rychlý a snadný recept!

Tarte tatin je velmi oblíbený a snadno připravitelný recept. Skládá se z karamelizovaných jablek, těsta a másla. Je to dezert, který potěší chuťové pohárky a na kterém si všichni pochutnají. Tarte tatin je velmi lákavý a velmi pěkně se podává. Je ideální pro sdílení s přáteli a rodinou. Je to dezert, který se může jíst teplý i studený a velmi dobře se uchovává. Tak už neváhejte a dopřejte si dobrý tarte tatin!

Ingredience pro 4 osoby

– 4 jablka (asi 700 g)
– 100 g měkkého másla
– 100 g moučkového cukru
– 1 listové těsto (asi 400 g)

Postup přípravy

1. Předehřejte troubu na 180 °C.
2. Oloupejte jablka, zbavte je jádřinců a nakrájejte je na čtvrtky.
3. Na pánvi rozpustíme máslo a posypeme ho cukrem.
4. Přidejte klínky jablek a na středním plameni je smažte, dokud nezkaramelizují.
5. Listové těsto rozválejte na pomoučené pracovní ploše a doprostřed položte klínky jablek, čímž vytvoříte kruh. Okraje přeložte dovnitř, abyste ovoce zakryli.
6. Přeneste tarte tatin na plech v troubě a pečte 25 minut, dokud těsto nezezlátne.
7. Před podáváním nechte několik minut vychladnout.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par Gulrukh (@gulrukhyuldasheva)

Původ receptu na tarte tatin

Recept na tarte tatin vymyslely francouzské sestry Stéphanie a Caroline Tatinovy, které provozovaly hotelovou restauraci v Lamotte-Beuvron v Sologne. Recept pochází z počátku 20. století. Podle legendy jedna ze sester zapomněla dát na pečící se jablko těsto, a aby zachránila situaci, přikryla ho těstem a vložila do trouby. Zákazníci byli nadšeni a požádali o zařazení receptu do jídelního lístku. Dnes je tarte tatin oblíbeným dezertem v mnoha zemích. recept tarte tatin

Přečtěte si také  Jak čistit filtr myčky nádobí, jak často a jaké přípravky používat?

 

Obsah

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.