Home » Rychle najděte řešení této matematické rovnice

Rychle najděte řešení této matematické rovnice

Tento obrázek je příkladem matematického úkolu, při kterém si procvičíte mozek a pozorovací schopnosti. V této úloze jsou použita čísla a tvary čtverec, trojúhelník a kruh s různými barvami.

Jaké je číslo v poslední rovnici?

Směs čísel a tvarů se ukazuje jako obtížná. Pokud se však na tuto matematickou rovnici podíváte pozorně, můžete odpověď rychle najít.

Kromě pozorovacích schopností je třeba používat logiku a matematické uvažování. Tímto si otestujete svou úroveň a zároveň se pobavíte.

© Finefish

 

Představuje 4 matematické rovnice se sčítáním, násobením a odčítáním. Nejprve musíte sečíst číslo se čtvercem a trojúhelníkem, abyste získali kulaté číslo. Dále musíte sečíst 3 trojúhelníky, abyste získali číslo 21.

Třetí rovnicí je sčítání čísla 5 s trojúhelníkem a číslem 2, čímž získáte čtverec. Pro poslední rovnici, jejíž výsledek je v rámci vašich dovedností, musíte před odečtením od kulatého čísla sečíst kolo s trojúhelníkem a čtvercem vedle sebe.

Přečtěte si také  Test osobnosti: S jakým batohem jsi šel do školy? To vypovídá hodně o vaší dospělé osobnosti!

Proč právě obrázek s matematickým uvažováním?

Tento test matematického uvažování s obrázkem je cvičení, které zlepšuje uvažování a myšlení. Pomocí tohoto testu lze změřit dovednosti v oblasti logického uvažování a řešení problémů.

Je účinný a praktický pro posouzení úrovně v souvislosti s přijímáním, výukou nebo hodnocením státních zaměstnanců.

Test logického uvažování poskytuje matematické nástroje a výpočetní techniky k řešení problému po důkladné analýze. Na základě výsledků lze porovnat výkon s referenčními standardy.

Řešení

Zjistili jste, jakému číslu odpovídá každý tvar?

Čtverec je 14, trojúhelník je 7 a kruh je 49, což jsou násobky čísla 7. Před pokračováním ve výpočtu pak každý tvar nahradíte odpovídajícím číslem.

© Finefish

 

Řešení poslední rovnice je 21.

 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.