Home » Rychlý cibulový koláč: jednoduchý a chutný recept na zimu!

Rychlý cibulový koláč: jednoduchý a chutný recept na zimu!

Vychutnejte si rychlý a chutný cibulový koláč, který je díky snadno dostupným surovinám a minimální době přípravy ideálním receptem pro každého, kdo má omezený čas i rozpočet. Shromážděte ingredience a nechte se vést k vytvoření cibulového koláče, který chutná stejně dobře jako v restauraci!

Ingredience pro 4 osoby

– 4 střední cibule (400 g)
– 1 křehké těsto (200 g)
– 1 lžíce oleje (15 ml)
– 4 lžíce crème fraîche (60 ml)
– sůl a pepř (podle chuti)
– 2 vejce (100 g)
– 100 g slaniny
– strouhaný sýr Gruyère (50 g)

 

Fáze přípravy

1. Předehřejte troubu na 180 °C.
2. Cibuli oloupejte a nakrájejte nadrobno.
3. Smažte ji na pánvi s olejem asi 10 minut na středním plameni, dokud nebude průsvitná a měkká, na konci přidejte slaninu.
4. Vyválejte křehké těsto a vložte ho do máslem vymazané koláčové formy.
5. Na základ těsta rozprostřete cibuli a posypte ji solí a pepřem.
6. Smíchejte crème fraiche s vejci a směs nalijte na cibuli.
7. Navrch posypeme nastrouhaným sýrem Gruyere.
8. Pečte v troubě asi 30 minut, dokud koláč nezíská zlatavou barvu.

Přečtěte si také  Przypraw swoją kuchnię libańskimi smakami bez rozbijania banku dzięki temu przepisowi na falafel.

Původ cibulového koláče

Cibulový koláč je pokrm s dlouhou historií. Pochází z francouzského regionu Bresse a jeho původ sahá až do středověku. Je známo, že tehdejší rolníci používali cibuli, aby ušetřili drahocenné máslo. Cibule se vařila na pánvi s moukou a vodou. Tato směs se pak rozprostřela na mísu a upekla. Cibulový koláč byl jednoduchý a úsporný způsob přípravy chutného a výživného pokrmu.

V průběhu staletí byl recept upravován a vylepšován. Přísady se měnily a některé byly přidány. Dnes je cibulový koláč stále velmi oblíbený a často se podává jako hlavní chod. Snadno se připravuje a nabízí vynikající kombinaci chutí a textur.

 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.