Home » Snadný nepečený citronový koláč, lahodný recept šetřící elektřinu!

Snadný nepečený citronový koláč, lahodný recept šetřící elektřinu!

Pokud hledáte rychlý a snadný recept na lahodný dezert, tento nepečený citronový koláč je přesně to, co potřebujete! Je připraven jen z několika málo ingrediencí, je hotový během chvilky a potěší celou rodinu. A navíc ušetříte za elektřinu!

Ingredience pro 4 osoby

200 g suchých sušenek (malé máslové)
100 g rozpuštěného másla
4 vejce
200 g cukru
150 ml citronové šťávy
2 lžíce citronové kůry
5 g soli

Postup přípravy

1. V míse smíchejte rozpuštěné máslo se sušenkami, až se dobře obalí.
2. Získanou směs rozetřete na dno koláčové formy a zarovnejte ji polévkovou lžící. Odložíme na chladné místo.
3. V samostatné míse vyšlehejte vejce s cukrem do světlé pěny. Poté přidáme citronovou šťávu, citronovou kůru a sůl a dobře promícháme.
4. 4. Směs nalijte na koláčový základ a povrch rovnoměrně rozetřete.
5. Před podáváním citronového koláče bez pečení jej uložte alespoň na 4 hodiny do chladničky.

 

Přečtěte si také  Duben 2023 bude pro tato 3 astrologická znamení NEUVĚŘITELNÝ.

Původ citronového koláče

Citronový koláč je velmi oblíbený recept, jehož historie sahá několik století do minulosti. Původní verzi tohoto receptu vytvořil francouzský pekař v 19. století. Pracoval s čerstvými citrony a vytvořil těsto z másla a cukru. Poté smíchal citronovou šťávu s cukrem, smetanou a vejci a vytvořil náplň. Nakonec do náplně přidal kousky citronu a kůru, aby dodal koláči více chuti.

Od té doby se recept zdokonaloval a upravoval, ale základní ingredience zůstaly stejné. Citronový koláč je nyní velmi oblíbený a často se podává jako dezert nebo svačina.

 

 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.