Home » Tipy a triky od profesionálů, jak se zbavit krtků na zahradě

Tipy a triky od profesionálů, jak se zbavit krtků na zahradě

Tento malý hnědočerný savec, který žije hlavně pod půdou na zahradě, může způsobit škody na vašich výsadbách. Poznáme ho především podle válcovitého těla pokrytého hustou tmavě hnědou srstí, které měří v průměru asi deset centimetrů a váží kolem 100 gramů. Ačkoli tito savci nejsou škodliví, podzemní chodby vyhloubené jejich průchodem mohou způsobit problémy, jako je propadání půdy nebo ničení kořenů našich výsadeb.

Ale proč jsou na mé zahradě krtci? Tento malý živočich se živí téměř výhradně hmyzem, což znamená, že pokud se na vaší zahradě vyskytují krtci, znamená to, že vaše půda je bohatá a kvalitní. Krtci a vyhrabané díry však mohou zničit váš trávník, takže je nejvyšší čas vědět, jak se krtků zbavit!

Pozorování krtků na zahradě

Chcete-li krtky na zahradě odhalit, pozorně si prohlédněte půdu a hledejte krtince po celém trávníku, stejně jako poškozené kořeny, které se objevují snadněji. Všimněte si také, že krtci mají tendenci zdržovat se v blízkosti vlhkých míst, proto si dávejte pozor na místa, kde se vlhkost udržuje.

Přečtěte si také  Jak jednat s dětmi při stěhování?

 

Přírodní tipy proti krtkům

Existuje několik přírodních triků, jak krtky odehnat, aniž byste jim ublížili:

  • Do otvorů po krtcích nasypte kávovou sedlinu, jejíž silný zápach je dostatečně vyplaší.
  • Nastříkejte bílý ocet přímo na krtky, odpudivý zápach by je měl odradit.
  • Směs jednoho litru horké vody a jedné polévkové lžíce vinylu nebo kamence nalijte přímo na krtince.
  • Vysaďte v blízkosti krtků aromatické rostliny, jako je divoký česnek, kopřiva, pelyněk, levandule, rozmarýn nebo máta.
  • Používejte plácačky na krtky, které nejsou nejšetrnější metodou, ale rozhodně jsou nejúčinnější.

Přestože krtci nejsou škodliví, je důležité, aby se na vaší zahradě nevyskytovali. Nezapomeňte na tyto tipy a začněte krtkům předcházet nebo je z domu odstraňovat.

Co když se znamének stále nemohu zbavit?

Pokud zjistíte, že výše uvedené přírodní tipy nestačí, můžete zvážit použití radikálnějších metod, jako je použití pastí na krtky, které bohužel nezaručují dobré výsledky. Zejména proto, že tato zvířata se velmi obtížně chytají do pastí, protože jsou velmi citlivá na lidskou činnost. Pokud si nejste jisti, co děláte, doporučujeme obrátit se na odborníka na hubení krtků, který vám poradí, jak se s problémem nejlépe vypořádat.


S trochou organizace a trpělivosti můžete dosáhnout bezvadných výsledků. Začněte tedy lokalizací krtinců a poté nejprve vyzkoušejte výše uvedené prostředky. A pokud nezaberou, neváhejte se obrátit na odborníka na hubení krtků, který ví, jaké přípravky a nástroje použít, abyste se těchto malých savců zbavili.

Přečtěte si také  Roztřiďte si šatník: jak na to?

Krtci jsou užiteční živočichové, kteří pomáhají zlepšovat kvalitu půdy tím, že ji odvodňují a provzdušňují svými podzemními chodbami. Mohou však způsobit škody na výsadbách, proto je důležité je držet na uzdě. Za tímto účelem se ujistěte, že vaše půda je kvalitní, a použijte 8 výše uvedených přírodních tipů, které krtky od vaší zahrady odradí. Pokud se i po dodržení těchto rad a řešení stále potýkáte s potížemi, neváhejte se do května 2023 obrátit na profesionálního hubitele krtků, abyste získali čistou a bezpečnou zahradu.

 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.