Home » Tipy pro zahradu: Jaký keř zasadit v březnu, abyste zažili explozi božských barev?

Tipy pro zahradu: Jaký keř zasadit v březnu, abyste zažili explozi božských barev?

V březnu se objevují první známky jara a zahrada ožívá. Pokud chcete zahradu obohatit o barevné prvky, vysázejte keře.

V tomto článku se podíváme na to, jaké keře vysadit v březnu, abyste si užili explozi božských barev!

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par Zahrada Praha (@zahradapraha)

 

Pravidelné, ale ne nadměrné zalévání jim umožní růst a naplno rozvinout jejich potenciál. Za druhé je velmi důležité věnovat pozornost plevelům a včas je odstraňovat, aby nezabíraly více místa než keře.

Při údržbě keřů je třeba myslet také na hnojení. Použití hnojiva bohatého na dusík jednou ročně může pomoci stimulovat růst a udržet zdraví rostlin. 1. Hnojení keřů. Jaké keře by se měly vysazovat v březnu?

V březnu mohou zahrádkáři vysadit mnoho keřů, které dodají zahradě barvu, strukturu a tvar.

Růže, zimostrázy, třešně, maliny, bezinky a echinacea jsou keře, které se dobře přizpůsobují jarnímu období.
Některé z nich jsou však lépe přizpůsobeny teplejšímu podnebí, jako například třešňový vavřín. Před výběrem je proto důležité provést důkladný průzkum.

Přečtěte si také  Vizuální test: Přijměte tuto výzvu a najděte hrocha skrytého mezi těmito prasaty na obrázku!

Jak o keře pečovat?

Péče o keře vyžaduje několik kroků. V první řadě je pro přežití keřů důležitá pravidelná zálivka.

Pravidelné, ale ne nadměrné zalévání jim umožňuje růst a dosáhnout jejich plného potenciálu. Za druhé je velmi důležité věnovat pozornost plevelům a včas je odstraňovat, aby plevel nezabíral více místa než keře.

Při údržbě keřů je třeba brát v úvahu také hnojení. Použití hnojiva bohatého na dusík jednou ročně může pomoci stimulovat růst a udržet zdraví rostlin.

K celkovému zdraví a estetickému vzhledu keřů může přispět i jejich prořezávání. Je důležité provádět přesný řez, aby byl zachován tvar keřů a aby byly řádně odřezány odumřelé nebo nemocné větve.

Jaké jsou výhody keřů pro zahradu?

Keře jsou velmi užitečné a praktické rostliny pro zahradu. Poskytují barvu a stín, vymezují prostory a dodávají zahradě nádech originality.

Jejich údržba je velmi snadná, a to i pro začínající zahradníky. Navíc jsou často velmi odolné a mohou se stát i vhodným stanovištěm pro volně žijící živočichy.

Svými květy a listy mohou například poskytnout zdroj potravy nebo úkryt ptákům. Zde je několik dalších výhod:

  • Skrývání zdí: vysazením keřů u jejich paty můžete vytvořit iluzi hloubky a prostoru.
  • Ochrana domu: živé ploty a keře mohou chránit váš dům před větrem, deštěm a povětrnostními vlivy.
  • Snížení hluku: Některé druhy keřů mohou pohlcovat hluk a vytvářet klidnější prostředí v okolí vašeho domu.
  • Zlepšení ovzduší v interiéru: některé keře mají čisticí vlastnosti, které pomáhají zlepšit kvalitu vzduchu.
Přečtěte si také  Objevte náš lahodný recept na dýňové vafle: originální způsob, jak přimět děti (i dospělé) jíst zeleninu!

Keře jsou proto pro vaši zahradu velmi prospěšné. Mají téměř tolik výhod, kolik mají různých barev. Můžete si tedy vybrat ty, které nejlépe vyhovují vašim potřebám a osobnímu vkusu.

Jak co nejlépe využít barevnost keřů?

Keře nabízejí v každém ročním období rozmanité barvy, které zahradu zateplí a dodají jí osobitý nádech.

V březnu a dubnu nabízejí keře květy a intenzivní barvy, které zahradu rozzáří. Abyste z barev keřů vytěžili co nejvíce, je důležité vybrat správný druh k výsadbě.

K tomu je třeba vzít v úvahu sluneční záření a vlhkost půdy, do které budou keře vysazeny, a také požadovanou výšku. Po stanovení těchto kritérií je možné se rozhodnout pro různé druhy, které nabízejí různé odstíny, jako je červená, žlutá, růžová nebo bílá.

Existují také vzácnější druhy, jako je šeřík, který má krémově bílou barvu a nádech orchideje, nebo gorse, který má zajímavý žlutý odstín.

Přečtěte si také  Vizuální úkol: Najděte 12 rozdílů mezi těmito dvěma obrázky za méně než 40 sekund!

Tyto odstíny lze zvýraznit hrou stínů a protisvětlem, kombinací s trvalkami nebo jinými zelenými rostlinami. Dále je možné použít doplňky, které zvýrazní barevnost keřů, například barevné květináče nebo dekorativní rám, který je oddělí.

Výběrem různých druhů vhodných pro zahradu a doplněním chytře umístěných doplňků je tedy možné se z barevnosti keřů těšit po celý rok.

Výběr keřů pro březnovou výsadbu je široký a existují druhy, které vyhoví každému vkusu. Začátečníci i zkušení zahrádkáři zde najdou řadu keřů, které nabízejí explozi božských barev. Je jen na vás, abyste si vybrali ten, který nejlépe vyhovuje vaší zahradě.

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.