Home » Tuto hádanku se podařilo vyřešit jen velmi málo lidem! Zvládnete tento úkol?

Tuto hádanku se podařilo vyřešit jen velmi málo lidem! Zvládnete tento úkol?

Chcete si vyzkoušet své intelektuální schopnosti? Pak je tato hádanka určena právě vám.

Nejenže se pobavíte, ale také zjistíte, zda jste jedním z mála lidí, kterým se podařilo tuto výzvu splnit. Tak neváhejte, zhluboka se nadechněte a soustřeďte se, protože je čas začít.

Jaká je výzva, kterou vám nabízíme?

Pro tento test vám předložíme mřížku o 16 čtvercích. V prvním řádku bude v každém políčku jedna ovečka, kromě posledního, kde se objeví číslo 24. V druhém řádku bude v každém políčku jedna ovečka.

Ve druhém řádku najdete v prvních dvou políčkách tučňáka, ve třetím ovci a číslo 12. V dalších dvou políčkách se bude nacházet ovce.

Ve třetím řádku se bude nacházet kuřátko, ovce, další kuřátko a číslo 18. Ve čtvrtém a posledním řádku se budou nacházet čísla 15, 18 a 21. Jak vidíte, čísla v mřížce mají svou logiku.

Přečtěte si také  Tuto matematickou hádanku může vyřešit jen někdo opravdu chytrý. Myslíte si, že to dokážete?

Vaším úkolem bude tuto logiku najít a pomocí těchto čísel zjistit hodnotu každého zvířátka.

© Finefish

 

Jaký smysl má snažit se vyřešit takový problém?

Matematické hádanky jsou více než užitečné, protože vám umožní se procvičit a odpočinout si.

Mozek totiž, aby zůstal aktivní a zdravý, potřebuje čas od času stimulovat bez přílišného tlaku.

To znamená, že je nezbytné čas od času relaxovat a zároveň využívat své kognitivní schopnosti. K tomu není nic lepšího než dobrý matematický hlavolam, který vám umožní přemýšlet a zároveň se bavit, protože hlavolam bude spíše hrou než cvičením. To vám usnadní zlepšovat své výkony, a to bez tlaku.

Nyní je čas odhalit odpovědi!

Ovečka představovala číslo 8, tučňák číslo 2 a kuřátko číslo 5. Gratulujeme těm, kterým se podařilo najít správné odpovědi.

Ti ostatní nepropadejte panice. Vysvětlíme vám, jak tuto hádanku vyřešit. K jejímu vyřešení stačí provést několik výpočtů a ujistit se, že operace mezi třemi zvířaty dává číslo ve stejném řádku a sloupci.

Přečtěte si také  Zapojte mozek a odhalte čtyřmístný kód za méně než 20 sekund!

Součet tří ovcí byl roven 24, takže jedna ovce byla rovna 8. Jakmile byla zjištěna hodnota ovce, bylo snadné pomocí drobných výpočtů odvodit hodnotu ostatních zvířat. Zde je řešení v obrázcích.

© Finefish

Pokud se vám tato hádanka líbila, neváhejte ji sdílet na svých sociálních sítích, aby si ji mohli vyzkoušet i vaši přátelé a rodina.

 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.