Home » Uklidňující dezert pro šedivé dny: rýžový nákyp!

Uklidňující dezert pro šedivé dny: rýžový nákyp!

Tento recept je ideální pro malé i velké a lze jej rychle připravit z jednoduchých surovin. K přípravě tohoto lahodného receptu budete potřebovat jen několik ingrediencí. Stačí postupovat podle kroků v receptu a výsledek si zamilujete!

Ingredience pro 4 osoby:

250 g rýže
1 litr plnotučného mléka
80 g cukru krupice
1 vanilkový lusk
20 g másla
Několik zrnek soli

Kroky pro přípravu:

Krok 1: V hrnci zahřejte plnotučné mléko s rozpůleným a vyškrábaným vanilkovým luskem. Nechte ho povařit.
Krok 2: Mezitím propláchněte rýži, přidejte ji do mléka a na mírném ohni přiveďte k varu. Pravidelně míchejte.
Krok 3: Přidejte cukr a několik zrnek soli a nechte vařit. Mícháme, dokud se rýže nerozvaří. Konzistence by měla být krémová.
Krok 4: Odstavte z ohně, přidejte máslo a míchejte, dokud se zcela nerozpustí.
Krok 5: Nalijte rýžový nákyp do misek a nechte vychladnout. Před podáváním můžete rýžový nákyp ozdobit sušeným ovocem nebo čokoládovými hoblinkami.

Přečtěte si také  Cihličky z tuňáka a brambor, lahodná pochoutka, kterou si můžete vychutnat bez míry!

Původ receptu na rýžový nákyp

Rýžový nákyp je recept, který pochází z dávných dob, ale jeho přesná historie není známa. Předpokládá se, že rýžový nákyp se v Evropě připravoval již ve středověku, kdy se k nám rýže dostala z Východu. Později se rýžový nákyp stal běžným receptem v Evropě a Americe.

Rýžový nákyp je dnes velmi oblíbeným dezertem, který však prošel staletým vývojem, než dospěl do své současné podoby. V dávných dobách se rýžový nákyp připravoval s kořením a sušeným ovocem a obvykle se podával čerstvý. Od té doby se recept přizpůsoboval různým kulturám a dobám.

Dnes se rýžový nákyp podává téměř všude na světě, někdy s dalšími přísadami, jako jsou kousky ovoce, ořechy nebo čokoláda. Bez ohledu na způsob přípravy zůstává rýžový nákyp chutným a uklidňujícím dezertem, o který se můžete podělit s rodinou a přáteli.

Přečtěte si také  IQ test: Dokážete najít chybějící číslo místo otazníku? Přijměte tuto matematickou výzvu!

 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.