Home » Vědci odhalili studii, která dokáže zjistit, zda je vaše kočka psychopat! Udělejte si test

Vědci odhalili studii, která dokáže zjistit, zda je vaše kočka psychopat! Udělejte si test

Na tuto otázku nyní odpověděla studie provedená na Liverpool John Moores University. Britští vědci vytvořili přesný algoritmus, který majitelům pomáhá zjistit, zda jejich domácí mazlíček trpí poruchou osobnosti.

Test pro zjištění chování vaší kočky

Tento algoritmus vychází z údajů shromážděných v průběhu několika měsíců a slouží jako základ pro online dotazník.

Dotazník obsahuje 46 otázek (v angličtině, ale k dispozici je zde), které musí majitel zodpovědět konkrétně o chování své kočky. Výzkumníci chtějí zjistit, zda majitel může toto chování zvládnout, nebo zda je třeba se jím zabývat.

Otázky se točí kolem momentů nepřítomnosti, náhlých změn nálad, trápení, nikoliv zabíjení kořisti…

Vědecký výzkum ukazuje, že mohou mít psychopatické rysy.

 

 

Přečtěte si také  Jak používat pračku pro optimální praní?

Ačkoli ne všechny kočky jsou nebezpeční šílenci, vědecký výzkum provedený v roce 2021 na Liverpool John Moores University naznačuje, že kočkovité šelmy mají ve svém chování pravděpodobně alespoň jeden prvek psychopatie.

Také by měli mít v průměru 5 různých kritérií, která by mohla vést k násilnickým postojům, jako jsou: troufalost, nevázanost, zlomyslnost, zlomyslnost vůči jiným zvířatům a zlomyslnost vůči lidem.

Jaká znamení by vás měla přimět k reakci?

Podle studie společností Royal Canin, Kantar, TNS a Ipsos žije ve Francii 13,4 milionu koček. 30 % Francouzů vlastní jednu nebo více koček, protože tato zvířata jsou považována za společnost. Ale i když svou chlupatou kuličku zbožňujete, některé její chování může být nad vaše síly. Pokud si myslíte, že vaše kočka je psychopat, není to vyloučeno.

Existuje mnoho příznaků, které by vás měly varovat. Zde jsou některé z věcí, na které je třeba se zaměřit:

  • Frustrace a vztek: vaše kočka může projevovat známky hněvu, například kousání nebo škrábání, když je frustrovaná nebo podrážděná.
  • Agresivita: pokud vaše kočka útočí bez zjevného důvodu, může to být příznak nezdravé nebo dokonce psychopatické agrese.
  • Stres: pokud vaše kočka začne v neškodných situacích mňoukat a mňoukat, může to být příznakem nadměrného stresu.
  • Neobvyklé podmínky: Pokud se zdá, že se vaše kočka chová dobře za neobvyklých okolností, jako je okolní hluk nebo chaos, může to být známkou patologického chování.
  • Nedostatek sympatií: Pokud k vám kočka neprojevuje žádné sympatie, může to znamenat, že je příliš individualistická a nezajímá se o ostatní.
Přečtěte si také  Test osobnosti: tento optický klam odhalí, jak analyzujete své okolí

Pokud u své kočky pozorujete tyto příznaky, měli byste zvážit její převzetí do péče. Konzultace s kvalifikovaným veterinárním lékařem je velmi doporučována, zejména pro navázání dobrého vztahu mezi vámi a vaší kočkou.

Při správném sledování je možné narušené a nebezpečné chování kočky zvládnout. Od roku 2023 bude také možné vyplnit online dotazník a zjistit, zda je vaše zvíře duševně nemocné, či nikoli.

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.