Home » Vizuální test: Jste chytří, pokud dokážete správně odhadnout počet čtverců za jednu minutu.

Vizuální test: Jste chytří, pokud dokážete správně odhadnout počet čtverců za jednu minutu.

Testování zraku je vynikajícím cvičením, které stimuluje mozek a nutí ho reagovat. V poslední době se objevilo několik výzev k ověření duševních schopností. Jedním z nich je i ten, který vám nyní představíme. Zabere vám to jen asi minutu. Přibližme si tento nový vizuální test.

Proč si nechat udělat oční test?

K určení IQ se používají vizuální testy. Hodnotí schopnost jedince pochopit a vstřebat přijaté informace, rychle najít správnou odpověď nebo ideální postup v konkrétní situaci.

Jak tuto výzvu plníte?

V tomto úkolu musíte najít přesný počet čtverců na obrázku. V tomto čtyřstranném bludišti se mísí s obdélníky oddělenými černými čarami. Navíc jsou různě velké, některé jsou velké, jiné malé… Budete se muset maximálně soustředit, abyste je v daném čase rozeznali. Jednu minutu! Tolik času máte na vyřešení této hádanky. Na první pohled se to zdá snadné, ale ve skutečnosti test skončí za zlomek sekundy. Vše závisí na vaší koncentraci a mozku.

Přečtěte si také  Vizuální test: Během 30 sekund musíte vyluštit číslo 569, které se skrývá na tomto obrázku.

Potřebujete malou pomoc, abyste uspěli? Zde je několik tipů. Než začnete, jděte na klidné místo, pohodlně se posaďte a vyčistěte si hlavu. Pak už jen stačí zaměřit pozornost na diagram. Nezapomeňte si nastavit časovač, jinak by byl test zbytečný, protože původním cílem bylo prověřit vaši inteligenci prostřednictvím zraku.

Našli jste ji? Zde je odpověď na vizuální test.

Spočítat všechny tyto čtverečky za jednu minutu není nic jednoduchého. Pokud jste překročili časový limit, neznepokojujte se. Někteří lidé to dokázali, ale mnozí také neuspěli. Na první pohled vypadá úkol jednoduše, ale vyžaduje velké soustředění a rychlost.

Celkový počet čtverců na obrázku je 16. Stačí počítat zvenčí dovnitř, ale samozřejmě existuje několik způsobů, jak tuto hádanku vyřešit.

Našli jste odpověď za méně než minutu? Máte velmi bystrou mysl a váš mozek je velmi citlivý!

Přečtěte si také  Vizuální test: 2 sloni nemají kly. Dokážete je najít do 60 sekund?

Byli jste blízko? Procvičte si ještě trochu své pozorovací schopnosti.

Selhali jste úplně? Nebojte se, čeká vás ještě několik testů.

 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.