Home » Vizuální test: Najdete modrou rybu ukrytou v tomto optickém klamu?

Vizuální test: Najdete modrou rybu ukrytou v tomto optickém klamu?

Dnešním vizuálním testem je optická iluze pohybu. Tento typ iluze je možný díky velmi zvláštnímu uspořádání tvarů a stínů. Zde je hádanka: Víte, co je jediná věc, která nemá stín?
Je to světlo. A přesto paradoxně bez světla není žádný stín. Chcete-li projít zkouškou dne, musíte se soustředit, aniž byste se nechali rozptylovat optickým klamem.

Jak rychle najít rybu?

Úkolem v tomto vizuálním testu je zůstat soustředěný a mít oči otevřené. Díky tomuto druhu testu můžete posílit své soustředění. Tento optický klam totiž může snadno oklamat váš mozek a odvést vaši pozornost od původního cíle.

Překonáním tohoto typu testu budete moci rozvíjet svou schopnost soustředit se na zadané úkoly. Můžete se také naučit věnovat větší pozornost detailům a rychleji analyzovat.

Kromě toho může být tento test zdrojem zábavy a duševní stimulace. Iluze jsou zábavným způsobem, jak otestovat a zlepšit své kognitivní schopnosti.

Přečtěte si také  Vizuální hádanka: Otestujte si svůj smysl pro detail nebo si zkuste zaostřit zrak pomocí následujícího IQ testu.
© Finefish

 

Kde je v této iluzi modrá ryba?

Abyste našli modrou rybu v této optické iluzi, je důležité věnovat čas analýze obrázku jako celku.

Pozor však na to, že tato optická iluze využívá techniky zkreslení, které klame naše zrakové vnímání, což může tento úkol ztížit.
Je důležité nenechat se rozptýlit jinými rybami, které se zdánlivě točí. Soustřeďte se na jemnější detaily, které by mohly naznačovat přítomnost modré ryby.

Je také důležité mít na paměti, že tato ryba může být jiné velikosti než ostatní, což by ztížilo její rozpoznání. Tento test není nijak zvlášť obtížný, skutečnou výzvou je najít modrou rybku do 5 sekund. Ryba může být schovaná v zastrčeném koutě nebo na nepravděpodobném místě, záleží jen na vás!

Řešení testu

Klíčem k nalezení ryby v této optické iluzi je soustředění. Pokud jste obrázek analyzovali metodicky, aniž byste se nechali zmást falešným pohybem iluze, modrá ryba je jasně patrná.

Přečtěte si také  Vizuální test: dokážete najít kbelík s pískem do 15 sekund?

Pokud jste ji našli, ale až po uplynutí povoleného času, možná jste měli problémy se soustředěním. Pro ty, kteří nevědí, kde se nachází, je zde řešení v obrázcích. Všimli jste si, že je to jediný prvek na obrázku, který se nepohybuje.

© Finefish

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.