Home » Vizuální test: Najděte studeného králíka na obrázku do 10 sekund! Dokažte, že jste důkladní.

Vizuální test: Najděte studeného králíka na obrázku do 10 sekund! Dokažte, že jste důkladní.

V současné době zaplavuje internet několik testů optických klamů. Hra, kterou vám nyní představíme, je obzvláště obtížná a vyžaduje bystré oko, rychlou mysl a neochvějnou přesnost. Najdete králíka?

Najdi králíka do 10 sekund

Díváte se na zasněžený břeh. Tvé zorné pole je utopené v dokonalé bílé, ale skrývá malého králíka. Ale kde je to malé stvoření? Je na vás, abyste odpověď našli za méně než 10 sekund.

K tomu se vyzbrojte maximálním soustředěním. Rychle prohledejte všechny rohy obrázku shora dolů. Nepřehlédněte žádný detail!

Tato hádanka se objevila na internetu a ukázalo se, že se ji podařilo vyřešit jen málokomu. Několika lidem se však podařilo králíčka najít, což je výkon, který si zaslouží medaili.

Kde byl králík schovaný?

Podařilo se vám zvíře najít? Pokud ne, nebojte se, velmi mnoho hráčů také neuspělo. Pokud jste si však jeho přítomnosti všimli, můžete se pochlubit výjimečným okem a neobyčejným pozorovacím smyslem.

Přečtěte si také  Vizuální test: Obtížná úroveň, dokážete najít 12 rozdílů na tomto obrázku za méně než 30 sekund?

Kde se tedy nachází? Tady je nápověda: podívejte se znovu na obrázek a zaměřte se na pravou stranu. Posuňte se trochu dolů. Viděli jste to?

Ve skutečnosti se králík krčí pod lavicí mezi nohama židle vpravo dole. Jak jste si jistě všimli, králík je bílý, což znesnadňuje jeho identifikaci. Zvláště když je obklopen sněhem bílým jako jeho srst.

Tento optický klam ukazuje, že je třeba trénovat mozek, aby se s takovou situací vypořádal. Jak budete trénovat, bude pro vás snazší rychle najít zvíře nebo předmět v dalších testech.

Co je to ale optický klam?

Optický klam je vidění objektu, které se liší od skutečnosti. Klamou oko i mozek.

Testy optických iluzí se provádějí za účelem tréninku pozornosti a vnímavosti mozku. Zlepšují pozorovací smysl a posouvají lidi za hranice jejich intelektuálních možností.

Přečtěte si také  Pozorovací test: Dokážete zjistit počet opic na tomto obrázku? Uspějí jen ti nejpečlivější.

 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.