Home » Vizuální test: V této iluzi se skrývá číslo. Dokážete ho najít?

Vizuální test: V této iluzi se skrývá číslo. Dokážete ho najít?

Dnešní vizuální test je vizuální hra, při které musíte otevřít oči a zůstat soustředění. Mimochodem, které zvíře podle vás nikdy nezavírá oči?

Je to had. Toto zvíře, které má jeden z nejhorších pohledů v živočišné říši, nikdy nezavírá oči. A má k tomu dobrý důvod, nemá totiž oční víčka. V důsledku toho nemůže ani mrkat, ani zavírat oči.

V dnešním testu budete muset otevřít oči a nenechat se zmást optickým klamem.

Jak najít skryté číslo?

Tento vizuální test je jednoduchým a účinným způsobem, jak posoudit úroveň vašeho zrakového vnímání a soustředění. Pro jeho úspěšné zvládnutí je zásadní soustředit se na obrázek bez rozptylování. To se může zdát snadné, ale u obrázků, které se zdánlivě pohybují, se někteří z vás nechají snadno rozptýlit.

© Finefish

Chcete-li se lépe soustředit, izolujte se na tichém a klidném místě a najděte skryté číslo. Pokud se vám podaří číslo najít rychle a přesně, může to znamenat, že máte dobré vizuální vnímání a vynikající pozorovací schopnosti.

Přečtěte si také  Logický test: Pojďme si otestovat své IQ, abychom zjistili, který šálek kávy se naplní jako první!

Jak poznáte, kde se číslo nachází?

Chcete-li najít skryté číslo, neměli byste se nechat rozptylovat pohybem obrazu. Ve skutečnosti jsou tyto pohyby pouze optickým klamem vytvořeným mozkem. Musíte se tedy soustředit na cíl hry, kterým je najít číslo, aniž byste se nechali unést obrázkem.

Zkuste si vybrat pevný bod uprostřed obrázku, pak zavřete jedno oko a sledujte, zda se číslo objeví zřetelněji. Pokud ne, zkuste druhé oko.
Obecně platí, že jedno oko lépe vidí jemné detaily. S trochou trpělivosti a vytrvalosti byste měli být schopni skryté číslo rychle najít.

Řešení

Pokud jste viděli číslo 5, gratulujeme vám! Podařilo se vám najít správnou odpověď. Vaše zrakové vnímání a schopnost soustředění jsou tedy dobře zdokonaleny.

Pokud jste naopak viděli šestku, mírně jste se mýlili. Nepropadejte však panice, neznamená to, že vaše zrakové vnímání je špatné.

Přečtěte si také  Vizuální test: Otestujte svůj smysl pro pozorování. Najděte rajče za méně než 20 sekund!

Pokud se vám nepodařilo najít číslo, vaše zraková ostrost není příliš dobrá, ale ani vaše soustředění.

Na zrakové testy tohoto typu byste si měli zvykat o něco častěji. Odpověď na tento test vám tedy přinášíme na obrázku níže.

© Finefish

 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.