Home » Začněte se zeleninovou zahradou v březnu! Nyní je čas zasít a zasadit zeleninu!

Začněte se zeleninovou zahradou v březnu! Nyní je čas zasít a zasadit zeleninu!

S příchodem jara se všichni těšíme na spojení s přírodou a pěstování vlastní zeleninové zahrádky.

Pokud chcete v březnu založit zeleninovou zahrádku, jste na správném místě! V tomto článku vám vysvětlíme kroky, které je třeba učinit, abyste mohli začít sázet a vysévat zeleninu na své zahradě.

Najdete zde tipy, jak v březnu založit zeleninovou zahradu a dosáhnout co nejlepších výsledků. Jste tedy připraveni začít pěstovat?

Příprava zeleninové zahrady na jaro

Jaro je vhodným obdobím pro údržbu zeleninové zahrady a její přípravu na teplejší období. Prvním krokem je zajištění dobré drenáže pomocí malých kamenů nebo oblázků.

Když je plocha připravena, můžete začít s odstraňováním plevele a nečistot. Poté půdu zpracujte motyčkou, dokud nebude kyprá a provzdušněná.

Důležité je také okopávat půdu kolem rostlin, aby mohly lépe dýchat a přijímat živiny. Jakmile je půda připravena, můžete si objednat semena pro výsadbu zeleniny.

Budete je muset zasadit do správné hloubky a pečovat o ně pravidelným zaléváním. Budete také muset dávat pozor na škůdce a choroby, které mohou vaše rostliny napadnout.

Přečtěte si také  Rychlý cibulový koláč: jednoduchý a chutný recept na zimu!

Výhody zeleninové zahrady v březnu

Jaro je ideální dobou pro zahájení výsadby a pěstování zeleniny na zahradě. Březen je ideálním obdobím pro čerpání výhod, protože dny jsou delší a teplejší.

Zelenina tak roste rychleji a přináší lepší výsledky. Pěstování zeleniny na zahradě v březnu může mít i nutriční přínos, protože je to jedno z nejlepších období pro pěstování čerstvých produktů a zdravou a vyváženou stravu.

Kromě toho pěstování vlastní zeleniny také zvýší vaši osobní spokojenost a dodá vám pocit spojení s přírodou.

V neposlední řadě je důležité poznamenat, že pěstování zeleniny na zahradě může být skvělou aktivitou pro relaxaci a trávení času na čerstvém vzduchu.

Jakou zeleninu vysadit a zasít v březnu?

V březnu jsou dny delší a začíná se oteplovat, takže je ideální čas začít připravovat zahradu na jaro. Je to vhodná doba pro výsadbu a výsev zeleniny. Zde je seznam zeleniny, kterou lze sázet a vysévat v březnu:

  • Hlávkový salát,
  • Cibule,
  • Mrkev,
  • Salát jehněčí,
  • ředkvičky,
  • rajčata,
  • pórek,
  • Fazole,
  • květák.
Přečtěte si také  Horoskop pro 04. března 2023: Blíženci jsou vyzýváni, aby se chopili příležitostí a otevřeli se novým možnostem, které se jim naskytnou!

Pokud nevíte, jak pěstovat vlastní zeleninu, neváhejte se poradit s odborníkem nebo s knihou o zahradničení. Je důležité se před výsadbou nebo výsevem zeleniny na zahradě dobře informovat.

Jak udržovat a pěstovat zeleninovou zahradu?

Údržba a pěstování zeleninové zahrady vyžaduje řadu postupů, které vám pomohou vypěstovat velkou, zdravou a chutnou úrodu.

Jednou z prvních věcí, kterou je třeba zvážit, je půda, která musí být dostatečně hluboká pro kořeny zeleniny.

Důležité jsou také rozestupy mezi řádky zeleniny, které umožňují volnou cirkulaci vzduchu a zabraňují šíření chorob a škůdců.

Dobrým zvykem je zahradu pravidelně plevelit, aby plevel nesoutěžil se zeleninou o výživu a vláhu. Pro udržení půdy bohaté na živiny je důležité hnojit kompostem bohatým na dusík nebo dobře rozloženým hnojem.

Kromě toho je mulčování půdy dalším vynikajícím způsobem, jak zachovat vláhu a zlepšit její kvalitu. Pomáhá také udržovat stálou teplotu půdy a zkracuje čas strávený pletím.

Dalším důležitým aspektem údržby zeleninové zahrady je zalévání. Zalévání je účinnější, pokud se provádí u základny rostlin, nikoliv u jejich vrcholu. Proto je důležité vyhloubit na povrchu půdy brázdy, aby voda snáze pronikala ke kořenům.

Přečtěte si také  Dušené hovězí maso s mrkví a kmínem - recept, na který se musí umřít!

Důležité je také zalévat hloubkově a ne příliš často, protože to může způsobit přerůstání rostlin a větší náchylnost listů k chorobám a škůdcům.

Jakmile zeleninovou zahradu úspěšně vypěstujete, můžete ji chránit před škůdci instalací sítí proti hmyzu.

Výsev a výsadba zeleniny v březnu může být výzvou, ale se správnými radami můžete dosáhnout dobrých výsledků po celý rok.

Je to skvělý způsob, jak rozvíjet své zahradnické dovednosti a jíst čerstvé produkty.

Dodržením základních kroků budete moci brzy sklízet plody své práce a pochutnávat si na čerstvé zelenině, kterou jste si vypěstovali na vlastní zahrádce.

Jsme mladá média a potřebujeme vaši pomoc. Podpořte nás sdílením tohoto článku na svých sociálních sítích, pomůžete tím našemu malému týmu nadšenců.


 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.